Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wzrok psa  (Przeczytany 7137 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Wzrok psa
« : 2005-09-05, 14:39 »
Jak wlasciwie pies widzi? Czarno-bialo, prawda? Tak uslyszalam :P
I jeszcze jedno pytanie - czy pies widzi telewizje? Mama mowila, ze nie widzi, tylko jakies plamy ruszajace sie :P A ostatnio w MP lub PP przeczytalam jakis tam artykul, o takich paniach ktore przygarnely pieska, ktory najpierw byl osowaly, a pozniej byl taki fragment "Chetnie ogladal telewizje, szczegolnie jak byly pokazywane zwierzeta" no to jak to w koncu jest? :)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #1 : 2005-09-05, 14:43 »
Ehh gdzieś miałam obrazek, rozdzielony na pół... na nim przedstawione były to jak widzi człowiek, a na drugiej części to jak widzi pies. Psy widzą kolory, ale nie mają tak bogatej gamy kolorystycznej jak my, i wszystko jest jakby lekko ciemniejsze.
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #2 : 2005-09-05, 14:44 »
To jednak widzą kolory? Bo ostatnio czytałam, że biało-czarno...
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Forum Zwierzaki

Odp: Wzrok psa
« Odpowiedz #2 : 2005-09-05, 14:44 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #3 : 2005-09-05, 14:45 »
poszukałabym i zeskanowałabym ten obrazek... tylko cholera jedna wie gdzie on jest... :?
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #4 : 2005-09-05, 14:45 »
Kolory widzane przez psa nie są czarno-białe, a normalne, choć nie tak intensywne jak widziane ludzkim okiem. Psy są "przeczulone" na czerwony. Ale to daltoniści więc nie odróżniają kolorów i mówi się, że widzą "czarno-biało" :P
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #5 : 2005-09-05, 15:11 »
Goldi, ale jednak bywaja tacy ludzie ktorzy widza od urodzenia całkowicie czarno-bialo :( Moja mama znala takiego faceta :P Wspolczuje mu... glupio tak nie widziec zadnych kolorkow :(

A moj Bergen wlasnie najczesciej sie rzuca na czerwone rzeczy, np. jak mam arbuza, jablko.. :P Mama pomyslala, ze wlasnie psy tylko czerwony widza, bo sie rzuca, tak jakby zobaczyl mieso :P Ale potem rezygnuje, bo jednak nie pachnie jak miesko :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

Borderka

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #6 : 2005-09-05, 16:01 »
a czy psy widzą swoje odbicie w lustrze, bo mój brat twierdzi, że nie, ale jak była Cookie i jak miała ze 2 miechy to stała przed lustrem i szczekała :P
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #7 : 2005-09-05, 16:27 »
a czy psy widz± swoje odbicie w lustrze, bo mój brat twierdzi, że nie, ale jak była Cookie i jak miała ze 2 miechy to stała przed lustrem i szczekała :P
Widza ;) moje czesto "gadaja" z lustrem ;P
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #8 : 2005-09-05, 16:48 »
moja mała tez
pewnie sie zachwyca :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Wzrok psa
« Odpowiedz #8 : 2005-09-05, 16:48 »

LaVia

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #9 : 2005-09-05, 17:03 »
Nie raz widzialam psa ktory szczekal na swoje odbicie albo probowal sie z nim bawic, ale czy widza telewizje to nie mam pojecia...
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #10 : 2005-09-05, 17:20 »
No ale przeciez nikt dokładnie nie wie, jak widzą psy :P Bo nikt z nas nie wcieli sie w psa i mozna tylko prowadzic badania i domniemywac jak pies widzi.
Niektóre teorie mówią, ze pies widzi czarno-biało, ale ja jestem za teorią, ze widzi kolory ale wyblakłe, gdyz moja sunia uwielbia jaskrawo zółte piłeczki i swoją jaskrawo pomaranczową, łatwiej jest tez szukac jej. Odbicie w lustrze na pewno psy widzą, natomiast moja sunia nigdy nie zwraca wiekszej uwagi na telewizje.

Chyba w najnowszym PP jest artykuł o widzeniu? :P

"Przez wiele lat panował pogląd, że nie rozróżniają kolorów. Wyniki współczesnych badan sugerują jednak, ze nasi czworonożni ulubiency widzą podobnie jak my, lecz ich oczy są pozbawione komórek umozliwiających widzenie czerwieni. Pozostałe kolory także postrzegają mniej wyraznie niż człowiek. Intensywne barwy postrzegają jako delikatne, pastelowe odcienie."
Źródło: http://img10.echo.cx/img10/8941/jakwidza5yn.jpg
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #11 : 2005-09-05, 17:45 »
dokladnie, psy widza kolory, ale nie takie jak my i nie tak intensywnie.

to co dzieje sie w tv jest dla nich niestety czyms w stylu wiecznie migajacego ekranu (bo psy widza migotanie na duzo wiekszej czestotliwosci niz my, dla nas jest to spojny obraz, dla psow "migawka"), ale niektore psiaki i tak lubia tv ;)
Zapisane

malutka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1541
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #12 : 2005-09-05, 18:26 »
psy chyba raczej skupiają się na odgłosach jakie wydaje TV:szczekanie psów,porykiwanie dzikich kotów itp
Zapisane
"Bądź takim,abyś nie musiał czerwienić się przed samym sobą" Victor Hugo

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #13 : 2005-09-05, 18:32 »
jest coś w gazecie w PP albo w MP tylko niepamietam :P moja psina jak mnie widzi przez szybe zaczyna ja lizac, jak to słodko wyglada :kocham: a jak widzi lusterko to zaczyna szczekać i warczeć...
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #14 : 2005-09-05, 19:10 »
1. psy widza kolory
2. daltonista nie rozróznia kolorów czerwonego , zółtego i niebieskiego
3. na telewizje reagują różnie - nie tylko na dźwięki, obraz widzą
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Wzrok psa
« Odpowiedz #14 : 2005-09-05, 19:10 »

Florencja

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #15 : 2005-09-05, 21:17 »
Daltonista to owszem człowiek biedny, ale jemu to naprawdę tak bardzo nie przeszkadza, co innego gdyby wcześniej widział przepiękne bogactwo barw, a potem to utracił. To nie takie straszne.

Pies owszem widzi odbicie ale nie zdaje sobie sprawy że to on sam .

Zapisane

kavainka

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #16 : 2005-09-09, 18:57 »
nie wiem jak tv ae na monitorze Nuka najwyrazniej widzi - nie raz gonila za kursorem :):) albo "oglądała" ze mna filmy na kompie
Zapisane

mazika_

  • Gość
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #17 : 2005-09-09, 19:34 »
Tak naprawde to nie wiemy na 100% czy psy widzą kolory,prowadzą badania ludzie i wychodzi że widzą alenie tak intensywne jak my, mają ograniczoną game kolorów.
Co do daltonistów, to mówili mi że daltoniści fakt nie rozróżiają kolorów czwerwony, żłóty i zielony (tak mi sie wydaje że zielonego też nie) i był taki facet daltonista to jak szedł na zakupy i chciał wybrać bardziej doijżałego pomidora czy ne jest zielony jeszcze wiecie taki jeszcze niedojżały to mówił że jak tego pomidora weźmie bliżej oczy to widzi kolor, może nie dośc intensywnie ale odróżni dojżałego od niedojżałego, ale ile w tym prawdy....
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wzrok psa
« Odpowiedź #18 : 2005-09-09, 20:14 »
mazika - skoro ni wizdzi żółtego - to również zielony będzie dla niego niewidoczny (zielony ŻÓŁTY +niebieski) - niebieskiego nie widzi -  dla daltonisty nierozróżnialnye sa kolory podstawowoe)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 30 zapytaniami.